Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com
 • Украинский
 • Russian (CIS)
 • English (United Kingdom)

Протипожежні системи

Протипожежні системи

Системи пожежної сигналізації

Пожежна сигналізація (ПС) - це базовий елемент у системі безпеки будь-якого підприємства, який суттєво допомагає зберегти рухоме та нерухоме майно, життя і здоров'я співробітників, а також відповідає державним стандартам і нормативним актам МНС. В цілому пожежна сигналізація призначена для виявлення пожежі на початковій стадії загоряння і передачі сигналу тривоги на пульт охорони.

Компанія «Безпечні системи» має великий досвід у сфері протипожежних послуг і пропонує Вам професійний підбір, установку та обслуговування будь-яких протипожежних систем, а саме:

Сповіщення про пожежу та управління евакуацією людей

Система сповіщення виконує функцію попередження людей про небезпеку і може бути як найпростішою звуковою або світлозвуковою, так і більш складною мовною. Тип і склад обладнання системи сповіщення про пожежу визначається ще на етапі проектування автоматичної пожежної сигналізації та залежить від кількості людей, що знаходяться у приміщенні, його площі і висотності.

Найчастіше застосовуються два типи сповіщення про пожежу – світлозвукове  або мовне. Так само в системі сповіщення обов'язково повинні бути передбачені світлові таблички «Вихід», що вказують шляхи евакуації у задимленому просторі.

Водяного пожежогасіння

Водяне пожежогасіння є найбільш поширеним для захисту будинків і приміщень, тому що вода, яка використовується для гасіння пожежі, найбільш доступна і володіє певними охолоджуючими властивостями.

Водяні установки пожежогасіння доступні, достатньо економічні в плані вогнегасної речовини і безпечні для здоров'я, тому знайшли широке застосування в будівлях з масовим перебуванням людей. Але, в той же час обмежені областю застосування. Наприклад, їх не можна використовувати для гасіння пожеж на електростанціях, в серверних, в приміщеннях, де виробляються або зберігаються хімічні речовини, що бурхливо реагують з водою. Також вони завдають значної шкоди після спрацювання і тільки наші висококваліфіковані фахівці можуть найбільш економно підібрати обладнання, встановити і в подальшому обслуговувати дану систему пожежогасіння. Крім своєї доступності водяні установки менш складні у проектуванні і монтажі та розділяються на спринклерні та дренчерні.

Спринклерне пожежогасіння

Спринклерні установки - це системи, що складаються з спринклерів (зрошувачів), вмонтованих у трубопровід, де вода або повітря (в залежності від системи) знаходяться під тиском. Принцип дії заснований на падінні тиску в системі. Під час пожежі температура у приміщенні підвищується, поки термочутливий елемент в спринклері не зруйнується.

В залежності від температури руйнування термочутливі елементи мають усередині спиртову рідину різного кольору. Після  руйнування термочутливого елемента вода або водний розчин (розчин піноутворювача у воді) починає витікати назовні, тиск в системі падає, спрацьовує вузол керування рідини та запускається насос в насосній станції. Насосний вузол складається частіше всього з декількох клапанів, манометрів і системи обв'язки, а насосна станція - це приміщення, в якому розташовані насоси (основний та резервний) і підживлюючий водопровід,

Дренчерне пожежогасіння

Дренчерні системи  в загальних рисах схожі на спринклерні, але на відміну від них не мають термозамка, тобто, весь час відкриті. Під час пожежі вода поширюється з усіх дренчерів,  охоплюючи  приміщення в цілому, а не тільки безпосередньо над місцем загоряння (як у випадку із спринклерними).

Пожежогасіння тонкорозпиленою водою

Установки пожежогасіння тонкорозпиленою водою – це вид установок, де падіння частинок розповсюджується по об'єму приміщення і створює вологу завісу, але, на відміну від спринклерних і дренчерних систем, частинки води в кілька сот разів менше, що дозволяє зекономити витрату водяного запасу.

Установки пожежогасіння тонкорозпиленою водою розділяються на:

 • модульні - використовують в невеликих приміщеннях
 • централізовані (агрегатні) - використовують для захисту великих приміщень

Пінного пожежогасіння

Водопінні установки – це системи, в яких для гасіння вогню застосовується розчин піноутворювача у воді.

Газового пожежогасіння

Газові установки - це системи, де вогнегасною речовиною є газ, а основним принципом роботи - «розбавлення» кисню у повітрі до концентрацій, при яких він (кисень) не може підтримувати горіння. Застосовуються  при гасінні  твердих і горючих речовин, плавких твердих речовин та  матеріалів, горючих рідин, при загорянні газів або електроустаткування (електроустановок під напругою).

Установки розділяються:

 • за способом гасіння: об'ємного гасіння, локального за об'ємом
 • за способом зберігання газової вогнегасної речовини: централізовані, модульні
 • за способом включення пускового імпульсу: з електричним, пневматичним, механічним пуском або їх комбінацією

Аерозольного пожежогасіння

Установка працює на основі прискорення окислювально-відновних реакцій горіння, де основною вогнегасною речовиною є тонкодисперсний порошок. В результаті роботи такої системи пожежогасіння утворюється аерозоль, що володіє хорошими вогнегасними властивостями.

Порошкового пожежогасіння

Порошкове пожежогасіння - це спосіб гасіння пожежі, де основною  вогнегасною речовиною є порошок, до складу якого входять мінеральні солі з різними добавками, він застосовується в тих же випадках, що й газове пожежогасіння. Більш простим ідентичним пристроєм такої установки є звичайний порошковий вогнегасник.

Автоматичного пожежогасіння розділяються:

 • за способом зберігання витісняючого газу в корпусі модуля (ємності)
 • закачані, з газогенеруючим (піротехнічним) елементом
 • з балоном стисненого або скрапленого газу

за способом гасіння:

 • установки об'ємного гасіння - у разі пожежі весь обсяг заповнюється вогнегасною речовиною.
 • поверхневого гасіння - у разі пожежі порошок розпорошується тільки на поверхні з найбільш імовірною причиною загоряння
 • локального гасіння по площі за об'ємом  - в разі пожежі  гаситься тільки частина площі  усього обсягу приміщення.

Димовидалення та підпору повітря

Системи димовидалення - це один з важливих складових елементів системи протипожежного захисту об'єкта; необхідні там, де при виникненні пожежі можуть утворитися високі концентрації диму, а також небезпечні для здоров'я газоподібні речовини.
Це спеціальна технічна система припливно-витяжної вентиляції, керована автоматично або вручну, основне завдання якої - забезпечення умов для безпечної евакуації людей у ​​разі виникнення пожежі на об'єкті.
Системи димовидалення - одні з найдорожчих систем, доцільна структура і технічні характеристики яких вимагають спеціального проектування та призначені для видалення продуктів горіння (диму) при пожежі й обмеження їх розповсюдження з метою забезпечення евакуації людей з приміщень будівлі на початковій стадії загоряння.
В свою чергу, системи підпору повітря необхідні для створення незадимлюваної зони на шляхах евакуації, в яких повітря під час пожежі подається в тамбур-шлюзи, сходові клітини, в шахти ліфтів або зони рекреації.

Протипожежного водопроводу (пожежних кранів)

Внутрішній протипожежний водогін призначений для гасіння пожеж головним чином на початковій стадії їх розвитку. Його встановлюють у житлових і громадських будівлях, виробничих корпусах, на складах і  базах. У будинках підвищеної поверховості протипожежний водогін служить основним джерелом для гасіння пожеж.

Центрального пульта управління системами протипожежного захисту

Основною функцією ЦПУ СПЗ є управління системами протипожежного захисту та забезпечення координації дій усіх служб, відповідальних за забезпечення безпеки людей та ліквідацію пожежі. Розміщується ЦПУ поблизу  головного входу в будівлю або в приміщенні першого чи цокольного поверху з виходом назовні і повинен мати прямий телефонний зв'язок з найближчою пожежною частиною.

Блискавкозахисту

Блискавкозахист (Грозозахист) - це обов'язкова частина будь-якої будівлі. Без системи блискавкозахисту (грозозахисту) будівля, люди і майно, що знаходяться в ньому, беззахисні перед ударом стихії. Блискавкозахист виконує функцію захисту від прямого удару блискавки в будинок та від вторинних її проявів у вигляді перенапруги (наведення, що виникають в електричних ланцюгах при грозовому розряді) і саме цим забезпечує збереження Вашого життя та майнових цінностей.

Контролю довибухонебезпечних концентрацій газів (загазованості)

Система контролю загазованості використовується для вимірювання небезпечних концентрацій вуглеводневих газів, парів вуглеводневих рідин і сірководню в повітрі робочої зони промислових підприємств. Система дозволяє здійснювати багатоточковий моніторинг повітря робочої зони, передавати сигнали від газоаналізаторів на значні відстані, подавати сигнали тривоги у випадку, якщо концентрація вимірюваного газу перевищить встановлені норми.

Вогнезахисної обробки конструкцій

Вогнезахисна обробка конструкцій - один із способів захисту від вогню, що створює бар'єр загорянню.
За  правилами будівельної механіки багато новітніх конструкцій, що використовуються сьогодні в будівництві, при пожежі піддаються руйнуванню протягом декількох хвилин. Тому розрахунок ризику пожежної безпеки будівлі проводиться з урахуванням якості обробки використаних матеріалів.
Вогнезахисна обробка конструкцій полягає в просочуванні конструктивних елементів будівельних об'єктів антипіренами, а також нанесенні на їх поверхню вогнезахисних фарб, лаків, обмазок.